Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Muškarac pojeo 62 hot doga u 10 minuta i otkrio kako se osjeća

Joey Chestnut pojeo je 62 hot doga u 10 minuta i rekordni 16. put pobijedio u muškoj kategoriji Nathanovog natjecanja u jedenju hrenovki.

“Osjećam se odlično”, i dodao “Imam viška mjesta, pa ću kasnije popiti pivo.”

Geoffrey Esper zauzeo je drugo mjesto s 49 komada, a Australac James Webb na trećem mjestu s 47.

Proždrljivi događaj povodom Dana nezavisnosti doveo je hiljade ljudi na Coney Island u New Yorku u utorak kako bi gledali takmičenje, prenosi Tuzlanski.ba

Velika kiša i oluja s grmljavinom pogodila je Coney Island oko podneva, malo prije nego što su ljudi trebali izaći da se takmiče, rastjeravši publiku u sklonište. Odgoda vremena trajala je oko dva sata, a događaj je kasnije ponovno počeo.

Chestnut je bio veliki favorit u muškoj konkurenciji i sada je osvojio 16 od posljednjih 17 natjecanja za Dan neovisnosti, uključujući 63 hot doga prošle godine.

“Znam da se nakon ovog neću osjećati sjajno”, rekao je. “Trebat će oko četiri dana da se osjećam stvarno normalno, a prvih 12 sati nakon takmičenja osjećat ću se kao smeće. Ulazim znajući to i voljan sam proći kroz to jer je to nevjerovatno takmičenje, 4. je juli, i učinit ću sve što je potrebno da dobijem broj 16”, kazao je za CNN

Najbolji konzumator u svakoj kategoriji odnosi kući 10.000 dolara, prema WABC-u. Drugo mjesto dobiva 5000 dolara, treće mjesto dobiva 2500 dolara, četvrto mjesto dobiva 1500 dolara, a peto mjesto osvaja 1000 dolara. Svaki prvak također dobiva željeni pojas od senfa.