Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Zagreb: Snagatori iz čitavog svijeta u borbi za najjačeg u obaranju ruke (FOTO)

Na Cvjetnom trgu u Zagrebu danas je održan Svjetski kup u obaranju ruke “Sokol Marić” na kojem je učešće uzelo dvjesto ponajboljih takmičara iz dvadeset zemalja svijeta, javio je dopisnik Anadolu Agency (AA).

Među najpoznatijim takmičarima su bili su Iranac Mehdi Abdolvand (33) težak preko 150 kilograma, zatim Nijemac i svjetski prvak u obaranju ruke Matthias Schlitte (28), poznatiji kao Popaj, te Makedonac Dragan Stojčevski (36) koji je 2006. godine bio Mister Europe.

Natjecanje je završeno sa pobjednicima u više kategorija, a zadnja održana natjecanja bila su 95+ kg i apsolutna kategorija.

Dodijeljene su nagrade za ukupno 16 kategorija, od toga osam medalja za lijevu, a osam za desnu ruku, s tim da su se natjecale i žene te juniori i početnici.

Krasimir Kostadinov iz Bugarske najveći je pobjednik na ovogodišnjem natjecanju u Zagrebu. Osvojio je oba prva mjesta u kategoriji 95+ u natjecanju lijevom i desnom rukom te u otvorenoj kategoriji desnom rukom.

U kategoriji 95+ lijeva ruka, drugo mjesto osvojio je Austrijanac Hans Peter Fuchs, a treće Atila Doboš iz Mađarske.

Iranac Mehdi Abdolvand (33) osvoji je drugo mjesto u kategoriji 95+ desna ruka te treće mjesto u otvorenoj kategoriji desnom rukom.

Dražen Kogl iz Hrvatske osvojio je kao domaći natjecatelj treće mjesto u otvorenoj kategoriji. Tokom jutra održana je i promocija obaranja ruke za osobe s invaliditetom.