Petak, 3. Maja 2024.
Tuzlanski.ba logo

Poput Indiane Jonesa: Ova ovisnica o adrenalinu proputovala je svijet i proživjela mnoge avanture

Preuzmite sliku

Alison Teal je prava ovisnica o adrenalinu, a dosad je prošla kroz 40 zemalja svijeta, zbog čega je dobila nadimak živućeg Indiane Jonesa.

  • alison-teal-adrenalin-putovanja2
  • Putovanja u daleke krajeve, poput Sibira, Tibeta i Maldiva dio su njenog života, a ova 30-godišnja plavuša s Havaja čak je jednom prilikom poljubila kobru, za koju tvrdi da joj je spasila život zahvaljujući staroj marokanskoj tradiciji.

    Alison je odrasla uz roditelje fotografe koji su zbog posla često bili u divljini, pa nije nikakvo čudo da je i ona postala avanturistica. Tvrdi da je njeno obrazovanje bilo “beskućnička verzija obrazovanja kod kuće”, jer je učila na bizarnim mjestima, poput šatora usred oluje na Mt. Everestu ili na leđima ljame tijekom brojnih putovanja. Njeni roditelji, David Blehert i Deborah Koehn poticali su je da uči i tijekom safarija kroz pustinju Rajasthan.

    “Kad sam bila stara samo dva mjeseca, roditelji su me poveli sa sobom na njihov prvi uspon i skijaški spust sa Ausangatea, najvišeg vrha u južnom Peruu. To je bio moj prvi obiteljski izlet i otada se moj život sastoji od jedne avanture za drugom”, ispričala je za Daily Mail.

    Kad je bila djevojčica, sve stvari koje je imala mogle su joj stati u jedan ruksak, a unutrašnjost neke škole jedini je put vidjela u Nepalu, na obroncima Himalaje, kad je imala sedam godina.

  • alison-teal-adrenalin-putovanja3
  • Njeni najbolji prijatelji bili su divljina u kojoj je živjela i lokalna djeca koja su joj pomogla da oblikuje svoje instinkte za preživljavanjem i poticala njenu ljubav prema neobičnom životu.

    Jedno od najdražih sjećanja joj je pronalazak drevne grobnice u Peruu. “Udružila sam se 2008. godine s profesionalnim peruanskim surferom ‘Octopusom’ na surferskoj avanturi niz praznu obalu. Dok smo tražili tajno mjesto za surfanje, otkrili smo drevnu grobnicu u pješčanim dinama, jer su drevne Inke svoje vođe pokapali u dinama pored oceana. Mumija u grobnici bila je puna stvari za zagrobni život, poput zlatne maske i izrezbarenih drvenih vesla s dragim kamenjem. Oduševilo me to što su Inke bili prvi zabilježeni surferi, koji su koristili ručno rađene daske nazvane cabillito de tortora i drvena vesla prije 3000 godina”, ispričala je. (index.hr)

    Tuzlanski.ba možete pratiti i putem aplikacija za Android i iPhone mobilne uređaje