Nedjelja, 28. Aprila 2024.

U odličnoj utakmici košarkaši Slobode poraženi od Širokog rezultatom 86:82

U okviru 5. kola Lige 6, košarkaši OKK Slobode gostali su kod ekipe Širokog koja je do utakmice sa Slobodom zabilježila četiri pobjede u prva četiri kola.

Domaći košarkaši dobro su otvorili susret i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 27:20. U drugoj četvrtini izabranici Damira Mulaomerovića igraju znatno bolje, prednost domaćih do kraja prvog poluvremena svedena je na zaostatak od samo jednog poena, pa se na odmor odlazi kod rezultata 48:47.

U trećoj četvrtini košarkaši Širokog ponovo igraju znatno bolje te uspijevaju vratiti prednost. Treća četvrtina okončana je rezultatom 19:12 za domaći tim.

U posljednjoj četvrtini košarkaši Slobode se bude. Serijom koševa Rizvića, Omerbašića, Hrnčića i sjajnim razigravanjima mladog Sarajlića uspijevaju po prvi put povesti na susretu. u nekoliko navrata košarkaši Slobode vodili su i sa šest koševa razlike. Ipak domaći su bili više skoncentrisani te utakmicu uspijevaju okončati u svoju korist rezultatom 86:82, ovom pobjedom košarkaši Širokog ostali su neporaženi i zauzimaju prvo mjestu na tabeli.

U drugom susretu Igokea je na domaćem terenu deklasirala ekipu Sparsa rezultatom 89:55.

• siroki-sloboda-kosarka1-2015
  • Najefikasniji u redovima Slobode bili su Rizvić 20, Hrnčić 20, Petrić 17 poena a odličnu partiju pružio je i mladi Sarajlić koji je uz 12 poena svoje saigrače razigrao sa čak 13 asistencija. U redovima domaćih bolji od ostalih bili su Mimica 19 poena, Novačić 14, Bilinovac 13.