Bosna nije uspjela: Igokea slavi petu uzastopnu titulu prvaka BiH

KK Igokea je novi-stari prvak BiH u košarci, nakon što su večeras u Aleksandrovcu savladali KK Bosna rezultatom 96-72.

Iako je Bosna u dvije vanserijske domaće utakmice u Skenderiji dobila Igokeu, u Aleksandrovcu je domaća ekipa ostvarivala dominantne pobjede. Tako je bilo i večeras, gdje je Igokea meč riješila već u prvoj četvrtini, koju je dobila rezultatom 33-14.

Do poluvremena je domaća ekipa samo povećala svoju prednost pa je rezultat glasio 55-30. Treća četvrtina je protekla identično kao prve dvije, u totalnoj dominaciji Igokee. Tako je domaći tim pred početak posljednje četvrtine vodio rezultatom 74-49, da bi Bosna tek u posljednjoj četvrtini odigrala nešto bolje, za konačan rezultat od 96-72.

James Artur Robinson je ubacio 17 poena, uz 4 skoka i 7 asistencija, dok je kod Bosne najbolji bio Marko Jošilo sa 14 poena, 5 skokova i asistencijom.