Petak, 3. Maja 2024.

Fantastičan ambijent: Sigurna pobjeda Slobode u Srebreniku! (FOTO / VIDEO)

U utakmici 29. kola Prve lige FBiH Sloboda je u Srebreniku savladala Gradinu rezultatom 0:3

Utakmica u Srebreniku počela je ispitivanjem snaga bez izglednih prilika. Do prvog gola čekalo se 16. minuta kada Mehidić izvodi korner sa desne strane, a Krpić sigurnim udarcem glavom trese mrežu Gradine I dovodi Slobodu u vodstvo.

• fukare-srebrenik22
  • Nakon vodstva, još dvije prilike za Slobodu imali su Morankić i Husenbašić. ali se na odmor otišlo kod rezultata 0:1.

U 60. Minuti utakmice Mujkić je sjajno presjekao loptu domaćih i sigurnim udarcem iskosa sa lijeve strane matirao golmana Josića i povećao rezultat na 0:2. Drugi pogodak za Slobodu izazvao je delirijum na tribinama u Srebreniku na kojima je bilo oko 1.500 navijača iz Tuzle.

Gol za konačnih 0:3 postigao je Haris Redžepi koji je sjajnim udarcem glavom nakon kornera zatresao mrežu Gradine.

Utakmicu u Srebreniku obilježila je sjajna atmosfera na stadionu, a obzirom na ogroman broj najvatrenijih navijača iz Tuzle, Sloboda je u ovom susretu imala podršku cijelog stadiona koji je bio u crveno-crnim bojama.

Nakon susreta, navijači su utrčali u teren i sa Ćirom Blaževićem i igračima proslavili ovu izuzetno važnu pobjedu. U Subotu na Tušnju od 17:30 sati, igra se utakmica za ulazak u elitni rang, pobjeda nad Igmanom znači samo jedno: Premijer liga Bosne I Hercegovine! (Tuzlanski.ba)