Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Džumhur se plasirao u drugo kolo turnira u Montpellieru

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur došao je do nove pobjede na turniru u Montpellieru iz serije ATP 250.

Džumhuru je za pobjedu protiv Slovaka Alexa Molčana od 2:0 u setovima bio potreban sat i 24 minuta, a samo u prvom setu je bilo neizvijesnosti. Džumhur je prvi set riješio u svoju korist u tie breaku, gdje je naš teniser protivniku čak tri puta oduzeo servis i slavio sa 7:6.

U drugoj dionici igre, Džumhur je imao lak zadatak, budući da je drugi set završen rezultatom 6:0, zahvaljujući dobroj igri Džumhura, ali i dosta slabijem izdanju Molčana.

U drugom kolu bh. teniser će se sastati sa četvrtim nosiocem turnira Nikolozom Basilashvilijem, koji je u prvom kolu bio slobodan. (N1)