Petak, 26. Aprila 2024.

Džumhur konačno prekinuo crni niz

Naš najbolji teniser Damir Džumhur prekinuo je niz od pet uzastopnih poraza i pobijedio Nijemca Petera Gojowczyka u prvom kolu Mastersa u Parizu sa 2:0 po setovima.

Već u prvom gemu Džumhur je oduzeo servis svom današnjem protivniku koji se vratio već u sljedećem da bi Damir u petom imao tri šanse za brejk koje nije iskoristio, te je Gojowczyk poveo sa 3:2. Ipak, u devetom gemu naš teniser je iskoristio novu brejk loptu i potom sigurno odservirao za osvajanje prvog seta i vodstvo od 1:0.

U drugom setu Džumhur je prvi zaprijetio u sedmom gemu kada je imao brejk šansu koju nije iskoristio da bi već u sljedećem Nijemac oduzeo servis našem teniseru koji se vratio u devetom i smanjio na 5:4. Potom se otišlo u tie break gdje je više koncentracije imao Džumhur i tako se plasirao u 2. kolo turnira, javlja Oslobođenje.

U drugom kolu ga očekuje duel sa 14. nositeljem Stefanosom Tsitsipasom iz Grčke.

Damir Džumhur (BiH) – Peter Gojowczyk (Njemačka) 2:0 (6:4, 7.6 (5) (Tuzlanski.ba)