Petak, 17. Maja 2024.

Liga 6 za prvaka BiH: Košarkaši Slobode slavili pobjedu protiv Zrinjskog (FOTO)

U prepunoj maloj dvorani SKPC Mejdan u 2. kolu Lige 6 za prvaka BiH, OKK Sloboda je pobijedila Zrinjski rezultatom 98-81.

Košarkaši Slobode odlično su otvorili meč i svoje vodstvo držali tokom čitave utakmice. Redove Slobode predvodio je Mirza Hrnčić sa 20 ubačenih poena. Ramo Rizvić ostvario je double-double učinak sa 13 poena i 10 skokova. Zrinjski je predvodio Vojin Svilar sa 21 poenom. Rezultat po četvrtinama bio je 24:22, 29:15, 23:18, 22:16.

Na početku utakmice odana je počast nedavno preminulom Mirsadu Ikanoviću (Ćiri). Utakmicu je posjetio i bivši igrač košarkaške reprezentacije BiH Jasmin Hukić.

Na poluvremenu upriličena je Pan nagradna igra u kojoj su takmičari imali priliku osvojiti brojne nagrade koje je Pan za njih spremio.

Sloboda trenutno ima dvije pobjede, obje na domaćem terenu i zauzela je prvo mjesto na tabeli. Iza Slobode nalazi se Široki koji također ima dvije pobjede. Zrinjski je sada na petom mjestu Lige 6 za prvaka BiH.

Detaljnu statistiku ove utakmice možete pronaći na ovome linku.

Dobra vijest za sve navijače Slobode jeste da se naredna domaća utakmica igra u velikoj dvorani Mejdana.

(Tuzlanski.ba / Foto: T. Dahic)