Subota, 4. Maja 2024.

Mađarska izbacila Hrvatsku iz kombinacija za polufinale

U susretu skupine I drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva Mađarska je nadigrala Hrvatsku 29:26 (14:13).

Bila je to izjednačena utakmica u kojoj je pobjednik odlučen u posljednjih pet minuta. U 55. minuti susreta bilo je 25:25, a do kraja utakmice Hrvatska je postigla samo jedan gol, a Mađarska četiri i tako je riješeno pitanje pobjednika.

Mađarski golman Laslo Bartucz u pobjedu svoje reprezentacije ugradio je 16 obrana, a Imre Bence 7 golova. Kod Hrvatske Tin Lučin i Filip Glavaš zabili su po 5 golova.

Mađarska je nakon pobjede ostala u igri za polufinale, dok je Hrvatska izgubila sve šanse.

Ranije danas Francuska je bila bolja od Islanda 39:32, a današnji program zaključit će Njemačka i Austrija