Petak, 26. Aprila 2024.

Golom Kadića u posljednjim sekundama rukometaši Slobode slavili protiv Izviđača

Novi trener Slobode Nedžad Mašić nekadašnji trener ženske reprezentacije Bosne i Hercegovine, tuzlanskog Jedinstva te Konjuha debitovao je pobjedom na klupi Slobode protiv Izviđača.

Rukometaši Slobode prvo poluvrijeme su okončali u svoju korist rezultatom 16:14. U drugom poluvremenu uspjevali su u nekoliko navrata imati i veću prednost koju nisu uspjeli zadržati, pad koncetracije je rezultirao neizvjesnoj završnici.

Gostujući rukometaši su odlično koristili greške izabranika Nedžada Mašića i utakmicu doveli u rezultatski egal.

Kada su svi pomislili da će susret biti okončan neriješenim rezultatom, posljednjih nekoliko sekundi rukometaši Slobode odigrali su akciju za iskusnog kapitena tima Davora Kadića koji s pozicije desnog krila uskače i pogađa mrežu te svom timu donosni treću ovosezonsku pobjedu i veliko slavlje navijača na tribinama.

Susret u maloj dvorani Mejdana u okviru 6. kola domaćeg prvenstva okončan je rezultatom 29:28.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Hamzić 8, Abdurahmanović 6, Kadić 5 i Skopljak sa 4 postignuta gola.

U redovima Izviđača briljirao je Delić sa 14 pogodaka a pogađali su i Vukšić 5 te Džono 3 gola. (Foto: Arnaut | Tuzlanski.ba)