Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Francuzi nakon drame izborili finale Eura, pogledajte spektakularan gol za produžetke

Rukometna selekcija Francuske je prvi učesnik finala EHF EURO 2024 nakon što je u polufinalu u Kelnu nakon velike drame pobijedila Švedsku rezultatom 34:30 (27:27 nakon regularnih 60 minuta igre).

Francuska je odlično odigrala prvo poluvrijeme i vodila sa 17:11.

Ipak, Šveđani su u nastavku zaigrali fenomenalno, preokrenuli rezultat u svoju korist te pred sami kraj imali dva gola prednosti.

Francuzi su 20 sekundi prije kraja smanjili sa 26:27, zatim su Šveđani izgubili loptu, a onda je francuski rukometaš Prandi u posljednjoj sekundi iz deveterca zabio čudesan gol i izborio produžetke.

Rukometaši Francuske su u produžecima bili uspješniji i izborili nastup u finalu.

Večeras se od 20,30 sati u drugom polufinalnom meču sastaju domaćin Njemačka i Danska.

Inače, danas je odigran i duel za peto mjesto u kojem je Mađaraska savladala reprezentaciju Slovenije sa 23:22.

Slovenci i Mađari su potencijalni protivnici naše reprezentacije u baražu za SP 2025.

Ključne riječi: , , , ,