Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Drugi poraz: Rukometaši Slobode protiv Krivaje prokockali pobjedu

U susretu 2. kola Premijer lige za rukometaše sinoć je u Zavidovićima ekipa Krivaje pobijedila tuzlansku Slobodu rezultatom 29:28 (15:18).

U posljednjih pet međusobnih susreta, ovo je prva pobjeda Zavidovićana, ali za osvojena dva boda slobodno mogu zahvaliti gostujućim igračima.

Igrači trenera Mirka Mikića još jednom su propustili priliku da ubilježe pozitivan rezultat na početku prvenstva.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno okončano je sa +3 na poluvremenu (15:18), za rukometaše Slobodoe.

Petnaestak minuta drtugog dijela donijelo je borbenu igru domaćih igrača koji su poslije dugo vremena poveli (24:23).

• Nakon toga igralo se uglavnom gol za gol, a u 53. minuti, Sloboda je ponovo povela (25:27).

Domaći prave seriju 3-0 i dolaze do 29:28, što je na kraju bio i konačan rezultat.

Krivaja ostvarila prvi trijumf u prvenstvu, Sloboda iz dva gostovanja izašla sa dva poraza.

Za Krivaju su najčešće pogađali Amitović i Čolaković po 6 golova, Abdurahmanović je postigao 5

U ekipi Slobode Gabrieri je pogađao 9 puta, po 5 su postigli Knežević i Bečić, Mišetić 4