Četvrta pobjeda u nizu: Rukometaši Slobode u Mejdanu savladali Iskru

U 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše Sloboda je u Mejdanu ubjedljivo savladala bugojansku Iskru rezultatom 36:27.

Tuzlaci su poveli sa 6:2, a četiri gola prednosti održavali su do 15:11, nakon čega ubacuju u brzinu više i na odmor odlaze sa +5, rezultat na semaforu je bio 17:12.

U nastavku slična igra na terenu. Sloboda je igrača odlično, gosti su bili bez ideje i bilo je samo pitanje kojom će razlikom večeras odlična Sloboda privesti utakmicu kraju.

Kao i u prvom, tako i u finišu drugog poluvremena Tuzlaci prave seriju i odlaze na +9 za konačnih 36:27.

Slobodu su do trijumfa predvodili Mario Pavlak, Arsenije Bubić, Luka Bajraktarović i Alen Ovčina sa po četiri postignuta pogotka.

Kod gostiju iz Bugojna raspoloženi su bili Kerim Torlaković i Benjamin Čičkušić sa sedam postignutih golova.