Subota, 27. Aprila 2024.

Nova medalja za Lanu Pudar: U Budimpešti osvojila drugo mjesto na Svjetskom kupu!

Popularno

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar ostvarila je još jedan značajan uspjeh. Na Svjetskom kupu u Budimpešti u utrci na 200 metara delfin, Lana je osvojila srebrnu medalju, dodajući je svojoj impresivnoj kolekciji.

U ovom izazovnom finalu takmičile su se i svjetski priznate plivačice poput Kineskinje Zhang Yufei, koja je opravdala očekivanja osvojivši zlatnu medalju. Uz Lanu Pudar, finale su činile još Boglarka Kapas, Anja Crevar, Ana Monteiro, Dalma Sebestyen, Mira Miszlai i Glenda Abonyi-Toth.

Lana se već sutra ujutro vraća u bazen kako bi se takmičila u kvalifikacijama na 50 metara delfin, s nadom da će se plasirati u finalni nastup u popodnevnim satima.

Također, u nedjelju će imati priliku za još jedan izazov kada će  se takmičiti u disciplini 100 metara delfin.