Subota, 27. Aprila 2024.

Muzaferija bez plasmana u posljednjem superveleslalomu, Lara Gut osvojila mali kristalni globus

Popularno

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija nije završila posljednju utrku superveleslaloma u Saalbachu.

Muzaferija je krenula sa startnim brojem 19, ali je u sredini staze proklizala i pala te ostala bez plasmana. Nasreću, prošla je bez povrede.

Visočanka, koja je prva bh. skijašica u finalu Svjetskog kupa uopće, sezonu je završila na 23. mjestu u ukupnom poretku superveleslaloma sa 82 boda.

Pobjedu u Saalbachu odnijela je Čehinja Ester Ledecka, ispred Italijanke Federcie Brignone, kojoj to nije bilo dovoljno za ukupnu pobjedu u ovoj disciplini koja je pripala neprikosnovenoj Lari Gut Behrami.

Švicarka je danas osvojila sedmo mjesto, koje joj je bilo dovoljno da zadrži 30 bodova prednosti nad Brignone, te osvoji treći kristalni globus ove sezone. Ranije je osigurala titulu u generalnom poretku Svjetskog kupa te u veleslalomu, a imat će priliku i za četvrti globus sutra u spustu.

U posljednjoj utrci spusta nastupit će i Elvedina Muzaferija, koja u ukupnom poretku u toj disciplini zauzima 2. mjesto sa 69 bodova.