Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Lana Pudar u finalu Svjetskog kupa u Berlinu

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar plasirala se u finale Svjetskog kupa u Berlinu, glavnom gradu Njemačke, u disciplini 200 metara delfin, javlja Anadolu.

Lana je s vremenom 02:11.71 zauzela prvo mjesto u svojoj grupi i u ukupnom plasmanu treće mjesto.

Finalna utrka je na rasporedu poslijepodne u 18.35 sati. Svjetski kup u Berlinu će biti održan od 6. do 8. oktobra.

Pudar je u finalnoj trci u disciplini 100 metara delfin na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Izraelu u septembru osvojila zlatnu medalju.

Mlada Mostarka (17) je na ovom Svjetskom juniorskom prvenstvu osvojila zlato i u disciplini 200 metara delfin i srebro u disciplini 50 metara delfin.