Petak, 3. Maja 2024.

Konferencijska liga: Željo u 94. minuti ostao bez pobjede, Borac minimalno poražen u Austriji

U prvom meču 2. pretkola Konferencijske lige Željezničar je na Grbavici remizirao protiv Neftchija (2:2), dok je Austrija  u Beču dočekala banjalučki Borac, a meč je završen rezultatom 1:0.

Ekipa Želje je sjajno otvorila utakmicu i povela golom Haračića u 14. minuti. Gosti su poravnali u 44. minuti autogolom Kosorića.

Ipak, u 10. minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena Amoah postiže sjajan gol i donosi novu prednost Željezničaru.

Plavi su imali vodstvo sve do 94. minuta, a onda je Hajiyev zabio spektakularan gol i postavio konačnih 2:2.

• Borac je u Austriji pružio dobar otpor domaćem timu. Gol za pobjedu Austrije u finišu meča postigao je Tabaković. Polster prošao po lijevoj strani, uputio sjajan centaršut, a potencijalni Zmaj Haris Tabaković koljenom matirao Marka Četkovića.