Petak, 3. Maja 2024.

Gradonačelnica Sarajeva obećala nagraditi Lanu Pudar: “Čestitamo i slavimo tvoj sportski uspjeh”

Iz Dohe u cijeli svijet šalje poruku da ova zemlja, njen glavni grad Sarajevo i Lanin Mostar imaju čime da se ponose, poručila je Karić,

Gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić čestitala je našoj najboljoj plivačici Lani Pudar osvojenu medalju na Svjetskom prvenstvu u Dohi (Katar) i obećala je nagraditi.

Podsjetimo, Pudar je osvojila je treće i bronzanu medalju u disciplini 200 metara delfin sa vremenom 2:07.92.

“Do sada najveći uspjeh u karijeri naše Lana Pudar. Svjetska bronza za najbolju bosanskohercegovačku plivačicu. Iz Dohe u cijeli svijet šalje poruku da ova zemlja, njen glavni grad Sarajevo i Lanin Mostar imaju čime da se ponose. Čestitamo i slavimo tvoj sportski uspjeh koji će Grad Sarajevo nagraditi”, napsiala je Karić na Facebooku.

Inače, Pudar je odustala od utrke 100 m delfin zbog lakše povrede ramena. Lana je evropska prvakinja, a ovo je njena prva svjetska medalja.