Glasgow: Amel Tuka šesti u finalu utrke na 800 metara

Bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Glasgowu utrke na 800 metara zauzeo je šesto mjesto.

Tuka je u finalu istrčao dionicu u vremenu od minute, 47 sekundi i 91 stotinku, što je bilo dovoljno za šestu poziciju.

Zlatnu medalju osvojio je Španac Alvaro de Arriba (1:46.83), srebro Britanac Jamie Webb (1:47.13), a bronzu Irac Mark English (1:47.39).

Četvrti se našao Španac Mariano Garcia (1:47.58), a peto mjesto ispred našeg Amela Tuke zauzeo je takmičar iz Danske Andreas Bube (1:47.67).

Posljednje mjesto na Evropskom dvoranskom prvenstvu u Glasgowu utrke na 800 metara zauzeo je Andreas Kramer s vremenom (1:48.06).

Podsjetimo, Tuka je u prvoj polufinalnoj grupi osvojio treće mjesto s vremenom 1:50.41, a uz njega je iz ove grupe u finale prošao upravo Španac Alvaro de Arriba pobjednik večerašnje finalne utrke.