Nedjelja, 28. Aprila 2024.

Euro 2023: Hrabre Zmajice nakon velike drame poražene od Rumunije

Popularno

Odbojkašice Bosne i Hercegovine poražene su od reprezentacije Rumunije (3:2) u neizvjesnom meču četvrtog kola grupe B Europskog prvenstva u Italiji.

Bh. odbojkašice su sjajno otvorile meč u kojem su povele Rumunke. Uspjele su zadržati vodstvo te su na kraju uvjerljivo slavile u prvom setu rezultatom 25:12.

Zmajice su pružile sjajnu i hrabru igru u nastavku meča, ali su ispustile kvalitetno vodstvo te je Rumunija nakon igre na dva razlike uspjela izjednačiti u setovima rezultatom 26:24.

Naše odbojkašice su se hrabro borile, ali su Rumunke uspjele prelomiti rezultat na sredini seta te tako preuzele vodstvo (2:1). U trećem setu je rezultat bio 25:21.

BiH nije odustajala te je nakon kvalitetne i borbene igre uspjela se vratiti u utakmicu i poravnati rezultat u setovima (2:2). Zmajice su u četvrtom setu slavile 25:21.

Nakon velike drame Rumunske odbojkašice su uspjele pobijediti meč sa 3:2 u setovima.

Naše odbojkašice će posljednji meč u svojoj grupi igrati u utorak, 22. augusta, protiv domaćina Italije.