Čestitke Lani Pudar: Džeko poručio da su sportisti najveći promoteri BiH, gradonačelnica časti sa 10.000 KM

Lana Pudar je još jednom pokazala svoj iznimni talenat i kvalitet, te je na Europskom prvenstvu u Rimu osvojila bronzu u disciplini 100 metara delfin.

Nakon velikog uspjeha stižu brojne čestitke za Lanu Pudar, a među prvima se obratila i gradonačelnica Sarajeva, Benjamina Karić.

“Naša Lana Pudar nastavlja nizati uspjehe! Ovaj put nas je počastila medaljom sa Evropskog prvenstva. Grad Sarajevo će ovaj fenomenalan rezultat nagraditi iznosom od 10.000 KM. Hvala za ponos i radost koju osjećamo! Bravo Lana, volimo te”, kazala je Benjamina.

Kapiten reprezentacije BiH, Edin Džeko, i ovaj put je uputio lijepu poruku za sjajnu Lanu.

Vezano | Pogledajte kako je Lana Pudar osvojila historijsku medalju za BiH!

“Sport i sportisti su najveći promotori Bosne i Hercegovine u svijetu. Lana Pudar je zlatna potvrda toga. Čestitam ti od srca zlatna djevojčice…”, poruka je Džeke.

Lana je u Rimu u finalnoj utrci plivala u vremenu od 57.27, što je bilo dovoljno za treće mjesto.

Ovo je prva medalja za BiH u historiji na Evropskom seniorskom prvenstvu u plivanju.

Prva je bila Louise Hansson iz Švedske sa vremenom od 56.66, a srebro je osvojila Francuskinja Marie Wattel sa vremenom 56.80.

Pudar je u petak zauzela 10. mjesto u disciplini 50 metara delfin, a na ovom prvenstvu će nastupiti i u disciplini 200 metara delfin.