Atletičari ‘Sloboda Tehnograda’ osvojili šest medalja na takmičenju u Mrkonjić Gradu

Takmičari Atletskog kluba “Sloboda Tehnograd” osvojili su šest medalja na sportskoj manifestaciji “Šest gradova – šest avantura”, koja je održana u Mrkonjić Gradu.

Ema Mešković osvojila je zlatnu medalju na 400 metara, dok je Elma Hasanbašić u istoj disciplini osvojila srebro. U muškoj konkurenciji discipline 400 metara zlato je odnio Rijad Hasanbašić.

• U disciplini 200 metara druga mjesta u svojim kategorijama osdnijeli su Vedad Suljkanović i Melina Murgić, dok je Ajna Nezirovac osvojila bronzanu medalju.

Cilj ove manifestacije je afirmacija sportskih igara i organizacija sportskih takmičenja koja okupljaju veći broj djece iz različitih gradova. Učešće je uzelo 98 dječaka i djevojčica od osam do 14 godina.

Idejni tvorci ovog projekta su udruženje “Srce Pegaza” i Škola sporta “Zvjezdica” iz Banja Luke, koji su istakli da je ovaj projekt već realizovan početkom februara u Tesliću, te da je bitno da su svi učesnici ljubitelji zdravog načina života i širenja kruga prijateljstva.