Utorak, 30. Aprila 2024.

Zrinjski savladao Sarajevo i udaljio ih od borbe za titulu

Zrinjski je u posljednjem meču 18. kola Premijer lige BiH savladao Sarajevo sa 2:0.

Prvo poluvrijeme ponudilo je mnogo sadržaja. Sarajevo je imalo dvije prilike, a potom je Zrinjski krenuo ofanzivno.

U 35. minuti Nemanja Bilbija nije iskoristio najstrožiju kaznu. Njegov udarac sa 11 metara odbranio je Rogić.

Ipak u 40. minuti Bilbija postiže gol i dovodi Zrinjski u vodstvo. Samo četiri minute poslije Zlomislić postiže drugi gol i donosi Zrinjskog veliku prednost.

U drugom poluvremenu nismo mnogo vidjeli. Sarajevo je imalo posjed nad loptom, ali ozbiljnije prilike nismo vidjeli niti pred jednim golom.

Nakon 18 kola Zrinjski je drugi na tabeli sa 38 bodova. Sarajevo je četvrto sa 33 koliko ima i trećeplasirani Velež. Borac je prvi sa 45 bodova.

Zrinjski u narednom kolu, u februaru, igra protiv Željezničara na Grbavici dok će Sarajevo dočekati Široki Brijeg.

Ovo je bila posljednja utakmica za popularnu tribinu Stajanje, a navijači Zrinjskog su nekoliko puta priredili pirotehnički performans. U skorijem periodu krenut će izgradnja nove tribine na stadionu Pod Bijelim brijegom.