Utorak, 30. Aprila 2024.

Željo na punoj Grbavici nadoknadio dva gola zaostatka i remizirao sa Dinamom

Željezničar je večeras na prepunoj Grbavici u duelu prvog pretkola kvalifikacija za Konf. ligu odigrao 2:2 protiv bjeloruskog Dinama iz Minska.

Plavi su u prvom poluvremenu imali nekoliko sjajnih prilika preko Mekića, Cocalića i Krpića, ali nisu uspjeli zatresti mrežu.

Kazna je stigla u 40. minuti kada je Bakhar pogodio za prednost Dinama.

Gosti su u 50. minuti zabili novi gol, a Morozov je matirao Mulalića.

U 60. minuti dogodila se sporna situacija u kaznenom prostoru gostiju. Jedan igrač Dinama je igrao rukom, ali grčki sudija nije pokazao na bijelu tačku.

Željezničar je u 77. minuti imao veliku šansu, ali defanzivac gostiju je izblokirao šut Amoaha.

Plavi su smanjili na 1:2 u 85. minuti golom Haračića, a isti igrač u 91. minuti pogađa za 2:2.

Revanš utakmica igra se za sedam dana u Bakuu.

Pobjednik ovog dvomeča će u narednoj rundi igrati protiv Neftchija. (Foto: Damir Hajdarbašić)