Utorak, 30. Aprila 2024.

Tuzla City osvojila važna tri boda protiv Širokog Brijega

Tuzla je u uvodnom susretu 26. kola PL BiH savladala Široki Brijeg sa 3:1 te osvojila važna tri boda u borbi za opstanak.

Domaći su poveli u 28. minuti kada je Mehanović zabio fantastičan gol sa preko 40 metara.

U 40. minuti Prusina je fenomenalno šutirao, pogodio prečku, a zatim se lopta odbila i čini se prešla gol liniju.

Gosti iz Širokog su žestoko protestovali, međutim sudija Dragan Petrović i njegovi pomoćnici su imali drugačije mišljenje.

Ipak, Kuprešak je u 44. minuti poravnao rezultat na 1:1.

Glavni arbitar Petrović je u 71. minuti dosudio penal za Tuzlu, a siguran sa bijele tačke bio je Nukić.

Konačnih 3:1 postavlja Karjašević u 94. minuti meča.

Tuzla je nakon ove pobjede osma na tabeli sa 27 bodova, dok je Široki sedmi sa 32 boda.

U narednom kolu Tuzla gostuje GOŠK-u, a Široki će igrati sa Igmanom. (Foto: Blicko Junior | Tuzanski.ba)