Nedjelja, 16. Juna 2024.

Sead Kolašinac sa Atalantom osvojio titulu Evropske lige!

Nakon 51 utakmice bez poraza tim iz Leverkuzena kojeg predvodi Xabi Alonso je poražen i to u vjerovatno najvažnijij utakmici sezone, u finalu Evropske lige.

Atalanta i Bayer Leverkusen večeras su u Dublinu odigrali finale Evropa Lige. Tim iz Italije slavio je ubljedljivu pobjedu rezultatom 3:0 i osvojio ovaj prestužan pehar.

Strateg tima iz Bergama Gian Piero Gasperini sjajno je prostudirao fascinantnu igru Bayera i uspio je što nikome u protekloj sezoni nije pošlo za rukom, savladati “apotekare”.

Naš Sead Kolašinac (30) se oporavio od povrede i nastupio je od prve minute za tim iz Bergama, nažalost doživio je novu povredu pa je u finalnom meču odigrao samo prvo poluvrijeme.

Heroj finalnog susreta bio je sjajni Ademola Lookman koji je postigao sva tri gola u finalu i svom timu donio historijski, prvi evropski trofej.

Kolašinac je ove sezone odigrao ukupno 42 utakmice u svim takmičenjima za Atalantu. Postigao je jedan pogodak i jednom asistirao.