Petak, 17. Maja 2024.

Scolari: “Čile je bio briljantan, Brazil je imao sreće”

Selektor nogometne reprezentacije Brazila Luiz Felipe Scolari rekao je da je njegova ekipa imala sreće, a da je Čile bio briljantan, prenosi B92.

Domaćin Svjetskog prvenstva se plasirao u četvrtifnale nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca, u regularnom delu bilo je 1:1.

Ako ne iskoristite nekoliko šansi koje imate, ispadate. Mi smo zamalo platili cijenu u 118. minutu kada je Pinilja pogodio prečku. Imali smo nekoliko prilika da postignemo drugi gol, ali nismo uspjeli – kazao je Scolari.

Imali smo i veći posjed i više šuteva ka golu, ali kada ne postignete gol, ulazite u rizik. Ovo je novi tim, čak i najiskusniji igrači su osjetili pritisak. Ko kaže da nije, laže. Vilijan je promašio penal, ali dobio je na iskustvu. Vidjećemo da li ćemo praviti manje grešaka u nastavku, jer ako ne budemo koristili šanse, možda nećemo imati sreće – rekao je Scolari i dodao da je ekipa Čilea bila briljantna.

Čile je bio briljantan. Oni su dobro organizovan tim i meč je bio veoma ujednačen, zaključio je selektor Brazila.

Brazil će u četvrtfinalu 4. jula igrati sa Kolumbijom koja je sa 2:0 savladala Urugvaj.