Utorak, 30. Aprila 2024.

Sarajevo nakon penala završilo svoj evropski put, Torpedo ide dalje

Fudbaleri Sarajeva nisu se plasirali u drugo pretkolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Sarajevo je u dvomeču eliminisao od gruzijskog Torpeda i oprostilo se od Evrope.

Prva utakmica u Gruziji je završena rezultatom 2:2, a večerašnji revanš na Koševu pred oko 20.000 navijača okončan je rezultatom 1:1. Gosti iz Gruzije su nakon penala prošli dalje.

Ekipa Sarajeva je povela u 12. minuti. Kyeremeh je asistirao, a Ziljkić pogodio za erupciju oduševljenja na Koševu.

• Ipak, gosti u 91. minuti preko Gigaurija zabijaju za 1:1 i meč odlazi u produžetke.

U produžecima nije bilo promjene rezultat, a igrači Torpeda su bili uspješniji u izvođenju jedanaesteraca i prošli dalje.

Torpedo će u drugom pretkolu igrati protiv kazahstanskog Aktobea.