Petak, 17. Maja 2024.

Pogledajte gol: Zajko Zeba iz slobodnog udarca povisio vodstvo Slobode (VIDEO)

Fudbaleri Slobode premijerligaški put nastavili su odličnim izdanjem na Tušnju.

Gosti su već u 40. sekundi susreta imali odličnu priliku za vodstvo, ipak prečka je spriječila loptu da završi iza leđa golmana Pirića.

U 4. minuti susreta, nakon prekida, ubačaj Zebe iz slobodnog udarca zbunio je domaću odbranu, lopta se odbila do Haurdića, koji je bio precizan i postigao svoj prvijenac u dresu Slobode.

U nastavku utakmice Mladost igra otvoreno te uspijeva u nekoliko navrata ugroziti gol Slobode. Najizglednija prilika za goste zabilježena je u 18. minuti utakmice je udarac Husića krajnjim naporom odbranio Pirić.

Do kraja poluvremena prilike za Slobodu nisu iskoristili Haurdić i Ahmetović. Prvo poluvrijeme okončano je minimalnim vodstvom za Slobodu.

U 56. minuti utakmice gosti prave prekršaj nad Lakičevićem, loptu je namjestio kapiten tima Zajko Zeba te iz slobodnog udarca postigao fantastičan pogodak za vodstvo od 2:0. Pogledajte pogodak Zebe:

U prilogu pogledajte galeriju fotografija i golove…