Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Nova pobjeda: Košarkaši Slobode slavili protiv Radnika u Bijeljini

Košarkaši Slobode u okviru redovnog kola bh. prvenstva za muškarce gostovali su u Bijeljini protiv Radnika te slavili pobjedu rezultatom 83:65.

Prvu četvrtinu košarkaši Slobode otvorili su poenima Delalića, a nakon prve dionice bilo je 16:18 za goste iz Tuzle. U drugoj četvrtini crveno-crni uzimaju konce igre u svoje ruke, dobra odbrana rezultirala je lakim poenima u napadu pa se prednost povećavala iz minuta u minut. Poluvrijeme je okončano rezultatom 46:31.

U 22. mnuti utakmice Sloboda po drugi put stiče vodstvo od 20 razlike (51:31). Košarkaši Nedima Džemića ne dopuštaju do kraja perioda domaćinu da ozbiljnije ugrozi prednost. U posljednji period ulazi se rezultatom 66:48 za Slobodu.

Radnik sa dobrom igrom u odbrani i realizacijom u napadu u 33. minuti susreta smanjuje na 59:71. Ipak, Tuzlaci utakmicu mirno privode kraju za novu pobjedu u prvenstvu BiH (83:65).

Najefikasniji kod Slobode bili su Delalić 15, Durmo 15, Lelić 14 i Alikadić 10 poena.

U redovima Radnika istakli su se Đ. Mičić 15, N. Mičić 13 i Jovanović 10 poena.