Ponedjeljak, 1. Jula 2024.

Njemačka slavi: Nakon uzbudljive utakmice protiv Danske, Nijemci izborili četvrtfinale

Reprezentacija Njemačke je večeras u Dortmundu u susretu osmine finala Evropskog prvenstva pobijedila Dansku rezultatom 2:0 čime se plasirala u četvrtfinale.

Njemačka je golom Havertza povela u 54. minuti, a nedugo poslije toga, u 69. minuti udvostručila prednost pogotkom Musiale. Rezultat su zadržali do kraja utakmice čime su se plasirali u četvrt finale Evropskog prvenstva.

• Važno je spomenuti i da je Njemačka imala još nekoliko sjajnih prilika, međutim golman Schemichel je sačuvao mrežu od većeg broja pogodaka.

Njemačka će u četvrtfinalu igrati protiv Španije ili Gruzije. (Foto: Anadolija)