Nedjelja, 30. Juna 2024.

Nizozemski sudac koji je sudio Hrvatskoj protiv Italije poslan kući s Evropskog prvenstva!

Makkelie je prouzrokovao pravu buru reakcija hrvatskih igrača, stručnog stožera, ali i navijača suđenjem na utakmici s Italijom. Pljuštali su prigovori na njegov račun, dosta se o njemu pisalo i pričalo u javnom prostoru.

Glavni djelitelj pravde s dvoboja Hrvatske i Italije na Evropskom prvenstvu, Nizozemac Danny Makkelie potjeran je s tog turnira! Objavila je to UEFA, krovna evropska nogometna federacija nakon grupne faze Eura. Nizozemski mediji već javljaju kako se ovaj policijski inspektor vratio u Rotterdam, gdje inače živi.

Podsjetimo, Hrvatska je primljenim pogotkom u 98. minuti utakmice ostala bez plasmana u osminu finala, u kojoj će ove subote od 18 sati igrati Italija protiv Švicarske.

Makkelie je Hrvatskoj dao čak šest žutih kartona, a utakmicu je produžio čak osam minuta u drugom poluvremenu. Na ovom Euru vodio je i utakmicu 2. kola Skupine A u kojoj je Njemačka dobila Mađarsku s 2:0. (Vecernji.hr)