Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Nesvakidašnji trenutak: Gol postignut direktno iz auta, sudija ga priznao

Iako su prvenstva u većini elitnih liga završena, danas smo dobili pogodak kakav vjerovatno nikada niste vidjeli, a dolazi iz Finske.

U pitanju je najelitniji rang finskog fudbala, jedna od rijetkih liga koje se igraju u ovom trenutku, a sastali su se SJK Seinajoki i VPS Vaasa.

Duel je završen rezultatom 2:1 za domaću ekipu, a otvaranje utakmice donijelo nam je nevjerovatne scene i gol koji je za samo nekoliko minuta obišao svijet.

Igrao se drugi minut susreta kada je lijevi bek SJK-a, Jagbe izveo aut s prilične udaljenosti od gola VPS-a. Želio je ubaciti loptu u kazneni prostor i tako doći do gol šanse, ali postigao je gol.

Ubačaj Jagbea samo je dodirnuo golman VPS-a Tepo Martinen i nakon kontakta s golmanom, lopta je ušla u mrežu.

Da, golman Martinen nije dirao loptu, ovaj gol bi bio poništen jer pogodak postignut rukom direktno iz auta nije važeći prema fudbalskim pravilima. Ali, kako je golman ostvario kontakt s loptom, gol je regularno priznat.