Srijeda, 15. Maja 2024.

Liverpool bolji od Intera, Firmino i Salah pogađali za pobjedu

Fudbaleri Liverpoola savladali su ekipu Intera na stadionu Giuseppe Meazza u prvom susretu 1/8 finala UEFA-ine Lige prvaka sa 2:0.

Golove za Redse postigli su Roberto Firmino i Mohamed Salah.

Liverpool je taj koji je prvi stigao do prednosti. Robertson je izveo korner, a Firmino doveo Redse do prednosti. Pogodak Firmina možete pogledati OVDJE.

Ivan Perišić je pokušao u 80. minuti nakon nešto loše očišćene lopte Alcantare, ali preko gola.

Salah je u 83. minuti udvostručio prednost Liverpoola. Virgil je spustio glavom loptu za Egipćanina koji koristi prvu priliku na susretu. Gol Salaha možete pogledati OVDJE.

Liverpool je meč rutinski priveo kraju i nosi veliku prednost pred revanš susret.

Revanš ovih timova na rasporedu je 8. marta na Anfield Roadu.

U drugom susretu, Fudbaleri Bayerna remizirali su na gostovanju kod Salzburga u prvom meču ova dva tima u osmini finala Lige Prvaka (1:1).