Utorak, 30. Aprila 2024.

Ibrahimović pogodio protiv Intera, sukobio se s Lukakuom, te zaradio crveni karton

Milan nakon prvog poluvremena četvrtfinala Italijanskog kupa vodi protiv Intera sa 1:0, ali u centru pažnje bio je verbalni sukob Zlatana Ibrahimovića i Romelua Lukakua u finišu poluvremena.

Naime, u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, došlo je do oštre prepirke među njima dvojicom, a Ibrahimović je tom prilikom nešto dobacio Belgijancu.

Potom su se pokoškali i odmjerili snage glavom o glavu, a sudija Valeri im je podijelo žute kartone.

Lukaku je zbog Ibrinih riječi potpuno izgubio živce, te je nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na putu do svlačionice želio da se dodatno obračunaju, ali njihovi saigrači su barem zasada smirili situaciju.

Inače, Milan vodi sa 1:0, a strijelac jedinog gola bio je upravo Ibrahimović u 31. minuti.

Ibrahimović je u drugom poluvremenu zbog spoticanja dobio drugi žuti karton, te automatski crveni, te svom timu otežao put u nastavku susreta.