Utorak, 30. Aprila 2024.

Gorak početak kvalifikacija: Kipar savladao BiH 2:1 (FOTO)

Prva kvalifikacijska utakmica za EURO 2016 BiH – Kipar završila 1:2, piše bh. novinska agencija Patria.

Drugo poluvrijeme bilo je na strani Kipra, pa su u 73. minuti postigli prednost od 2:1. Iako je za BiH sviran penal, kiparski golman prozreo je namjeru Miralem Pjanića i odbranio ga.

Pred punim stadionom Bilino Polje, reprezentativci BiH poveli su u šestoj minuti golom Vedada Ibiševića, da bi u 45. minuti Kipar postigao gol, tako da je rezultat u prvom poluvrmenu bio 1:1.

• repka-zenica33
  • Prije početka utakmice minutom šutnje ili učenjem Fatihe odata je počast petorici nastradalih rudara RMU Zenica u jami Raspotočje 4. septembra.

Navijači na tribinama nisu navijali pet minuta, a onda su pružili podršku bh. Zmajevima. Tako su se mogli vidjeti transparenti “Hvala za Brazil”, “Idemo u Francusku” ili transparenti sa rudarskim obilježjima.

• bilino-poljeee
  • Sastav reprezentacije BiH: Begović, Vršajević, Bičakčić, Šunjić, Lulić, Bešić, Pjanić, Sušić, Prcić, Ibišević i Džeko. U drugom poluvremenu u igru se ušli Haris Medunjanin i Izet Hajrović umjesto Sanjina Prcića i Tina Sušića. (NAP)