Srijeda, 8. Maja 2024.

Fudbalerima Sarajeva pripao 104. vječiti derbi: Nekoliko navijača povrijeđeno u neredima

Nogometaši Sarajeva pobjednici su 104. vječitog gradskog derbija.

Sarajevo je danas na Grbavici u okviru 13. kola Premijer lige BiH savladalo Željezničar sa 2:1 (1:1).

Gosti sa Koševa došli su u vodstvo u 13. minuti golom Krstea Velkoskog, a izjednačio je Eldar Hasanović u 22. minuti. Novu prednost i pobjedu Sarajevu donio je Duljević u 69. minuti.

• Zbog nereda na tribina prekinut derbi Željezničara i Sarajeva
  • Nakon nekoliko kraćih prekida zbog upotrebe pirotehničkih sredstava, utakmica gradskih rivala Željezničara i Sarajeva, prekinuta je u 35. minuti, nakon što su se navijači na tribini stadiona Grbavica sukobili sa policijom. Prema nezvaničnim informacijama povrijeđeno nekoliko navijača.

• zbog-nereda-na-tribini-prekinut-derbi-eljezni_trt-bosanski-31756
  • Nakon policijske intervencije na tribini sa gostujućim navijačima sudija Muamer Bureković je poslao igrače obje ekipe u svlačionicu.

Utakmica je nastavljena nakon skoro 30-minutnog prekida. Ovom pobjedom Sarajevo se na tabeli izjednačilo sa Željezničarom i vratilo u borbu za najviši plasman. Susret na “Grbavici” sudio je Muamer Bureković iz Zenice.