Utorak, 30. Aprila 2024.

Fudbaleri Slobode ispustili sigurnu prednost: Krupa neporažena napustila Tušanj (FOTO/VIDEO)

Fudbaleri Slobode danas su na Tušnju u 14. kolu BHT Premijer lige sa Krupom odigrali 2:2.

Šest prvotimaca zbog povreda nije moglo nastupiti u meču, pa je Slavko Petrović poslao ekipu koja je prvi put igrala zajedno. Od prve minute su nastupili: Erić, Ignjatović, Todorović, Đorđilović, Škahić, Krpić, Grahovac, Beganović, Osmanagić, Smajić i Kalezić.

Igrala se šesta minuta kada je nakon centaršuta Todorovića glavom pogodio Krpić. Do kraja prvog poluvremena Sloboda je kontrolisala rezultat.

U drugom poluvremenu ekipa Slobode je krenula ofanzivno i do gola stigla u 47. minuti, kada novu asistenciju Todorovića u gol pretvara mladi Smajić. Krupa preko Koljića stiže do gola u 72. minuti. Do kraja susreta napadi Krupe su urodili plodom, pa su drugim golom Koljića gosti stigli do 2:2 i konačnog rezultata utakmice.

U narednom kolu Sloboda dočekuje Vitez, dok Krupa dočekuje Zrinjski. (A.P. | Tuzlanski.ba)