Ponedjeljak, 29. Aprila 2024.

Ermedin Demirović postigao 15. gol u sezoni

Ermedin Demirović (26) postigao je 15. gol u sezoni u njemačkoj Bundesligi.

Hoffenheim je u duelu 28. kola Bundeslige savladao Augsburg sa 3:1, a Demirović je zabio jedini gol za goste.

Igrala se 61. minuta kada je naš napadač pogodio mrežu nemoćnog golmana Hoffenheima.

Bh. reprezentativac, koji je danas odigrao svih 90 minuta, je sa 15 golova ubjedljivo najbolji strijelac svoje ekipe.

Ermedin je ove sezone i prvi asistent Augsburga sa osam asistencija.

Strijelci za pobjedu Hoffenheima bili su Weghorst u 17., Karamarić u 20. te Bebou u 90. minuti.

Hoffenheim je poslije ove pobjede na osmom mjestu sa 36 bodova. Augsburg ima isti broj bodova i nalazi se na sedmoj poziciji.

Demirović i saigrači će u narednom kolu dočekati Union Berlin, a Hoffenheim gostuje Mainzu.