Utorak, 2. Jula 2024.

Engleska nakon produžetaka pobijedila Slovačku i izborila četvrtfinale sa Švicarskom

Engleska je danas u Gelsenkirchenu u meču osmine finala EURO 2024 pobijedila Slovačku nakon produžetaka sa 2:1 i prošla u četvrtfinale.

Selekcija Slovačke je nakon prvog poluvremena imala zasluženo vodstvo, a strijelac je u 25. minuti bio Schranz.

• Bio je ovo treći pogodak za krilnog napadača Slovačke na tekućem prvenstvu.

Foden je u 50. minuti zabio gol za Englesku, ali je glavni arbitar poništio pogodak zbog ofsajda.

I kada su svi očekivali kraj i prolaz Slovačke u četvrtfinale, uslijedila je prava drama u sudijskoj nadoknadi.

• Igrala se 95. minuta kada je Bellingham zabio fantastičan gol makazicama za 1:1 i odveo meč u produžetke.

Već u drugoj minuti prvog produžetka Kane je matirao nemoćnog Dubravku i ispostaviće se osigurao pobjedu i plasman Engleskoj u narednu fazu.

• Engleska će u četvrtfinalu igrati protiv Švicarske.