Srijeda, 26. Juna 2024.

Engleska minimalnim rezultatom sa dosta muke savladala Srbiju

Nogometne reprezentacije Srbije i Engleske večeras su u Gelsenkirchenu na stadionu Schalkea odigrale svoj prvi meč na Evropskom prvenstvua Engleska je slavila minimalnim rezultatom 1:0 savladala Srbiju.

• Englezi su žestoko krenuli na gol “Orlova”, a dobru igru reprezentacije “Tri lava” krunisao je Jude Bellingham u 13. minuti.

Srbija je prvi put zaprijetila u 20. minuti nakon što je Aleksandar Mitrović umalo kaznio grešku Trenta Alexandera-Arnolda.

Englezi su bili puno bolji rival u prvom dijelu, a u nastavku kao da je zaigrao potpuno drugi tim. Srbija je imala dosta loptu u svom posjedu, Englaska joj je dozvoljavala da igra.

• Srbija je pokušavala kreirati neki napad, a onda je u 77. priliku da riješi utakmicu propustio Harry Kane. Glavom je šutirao nakon centaršuta rezerviste Jarrod Bowen, a Predrag Rajković je uspio to odbraniti uz pomoć prečke.

Potom je Dušan Vlahović zaprijetio u 82., ali bezuspješno.

• Srbija u narednom kolu igra protiv Slovenije, dok Engleze očekuje okršaj s Danskom.