Četvrtak, 9. Maja 2024.

Džeko postigao peti gol u sezoni za Fener i potvrdio plasman u grupnu fazu

Edin Džeko (37) će sa Fenerbahceom igrati grupnu fazu Konferencijske lige.

Fener je u prvom meču play offa razbio Twente sa 5:1, a večeras je u revanšu u Nizozemskoj slavio rezultatom 1:0 i to golom Džeke.

Naš reprezentativac je zaigrao u startnoj postavi Fenerbahcea sa kapitenskom trakom, a pobjedonosni gol je zabio u drugom poluvremenu.

Igrala se 72. minuta kada je Edin postigao gol iz penala za pobjedu tima iz Istanbula.

Bitno je ovo za Džeku koji inače u klubovima nije pucao penale, što je značajno umanjilo njegovu golgetersku statistiku u odnosu na konkurente koji su ih redovno izvodili.

Bitno je i zbog toga što je imao rejting ne baš najboljeg pucača sa bijele tačke.

Džeko je u večerašnjem susretu igrao do 86. minute za momčad Fenera.

Ukupno je u tekućoj sezoni odigrao šest utakmica u svim takmičenjima te uz pet golova dodao i tri asistencije.

Edin i saigrači će u petak saznati protivnike u grupnoj fazi Konferencijske lige.