Utorak, 30. Aprila 2024.

Derbi Željezničara i Sarajeva bez pobjednika, susret obilježila tri crvena kartona

Željezničar i Sarajevo odigrali su 0:0 i podijelili bodove. Rezultatom mogu biti zadovoljniji domaći, koji su od 19. minute igrali sa igračem manje, u jednom kratkom periodu i sa dva.

Amer Hiroš je u 19. minuti zaradio crveni karton nakon što je rukom u lice udario Julardžiju, koji je prethodno faulirao Hiroša.

U 45. minuti Cocalić je nakon dobio direktan crveni karton jer ruši protivničkog igrača koji ima slobodan put ka golu Željezničara. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:0.

Slaviša Radović je pri izlasku na pauzu poluvremena zaradio crveni karton jer je u tunelu na poluvremenu udario Semira Štilića.

Borbenoj utakmici doprinjeli su i navijači koji su popunili Grbavicu do posljednjeg slobodnog mjesta.

Željezničar se bodom izvukao iz zone ispadanja.

Sarajevo 20. aprila dočekuje Borac, Željezničar gostuje Posušju.