Utorak, 30. Aprila 2024.

Borac minimalo slavio protiv Širokog Brijega, Sloga deklasirala Sarajevo

Borac je u derbi utakmici 12. kola PL BiH savladao na svom terenu Široki Brijeg sa 1:0 i učvrstio se na prvom mjestu, dok je nešto ranije Sloga Meridian razbila Sarajevo rezultatom 3:0.

Pobjedonosni gol za Banjalučane zabio je Čavić u 40. minuti susreta.

Borac je do kraja susreta dominirao, imao još nekoliko dobrih šansi, ali rezultat je ostao isti.

Ekipa Borca nakon ove pobjede ima 29 bodova te ima šest bodova više od drugog Sarajeva.

Momčad Širokog je četvrta sa 19 bodova.

Sloga Meridian je nastavila sa fantastičnim igrama na svom terenu

Bila je ovo peta utakmica Sloge u Doboju i peta pobjeda u tekućoj sezoni.

Domaći su odlično otvorili duel protiv Sarajeva i poveli golom Vidića u četvrtoj minuti.

Sloga Meridian je do kraja prvog poluvremena imala još nekoliko dobrih šansi, ali rezultat se nije mijenjao.

U nastavku susreta izabranici Vlade Jagodića su još dva puta zatresli mrežu očajnih gostiju.

Nikolić je u 78. minuti udvostručio vodstvo, da bi konačnih 3:0 postavio Šipovac u 90. minuti.

Ekipa Sloge Meridian je trenutno šesta na tabeli sa 18 osvojenih bodova.