Utorak, 18. Juna 2024.

Bez pobjednika: Selamović spasio Slobodu od poraza protiv Veleža (VIDEO)

U 13. Kolu BHT Premijer lige Sloboda na Tušnju odigrala je utakmicu protiv Veleža iz Mostara.

Nakon sedam utakmica bez pobjede, Sloboda je na Tušnju u okviru 13. Kola BHT Premijer lige dočekala Velež iz Mostara.

Početak susreta bez izrazitih prilika, igra se odvijala između dva šesnaesterca bez uzbuđenja. U nastavku Sloboda je preuzimala incijativu, prijetila golu gostiju preko Sarića i Mujića ali se na prvo poluvrijeme odlazi bez pogodaka.

• sloboda-velez-11
  • U nastavku, igra bez izrazitih prilika, Sloboda je držala incijativu. Rezultatska promjena dolazi u 74. minuti susreta kada je prestrogo dosuđen penal sigurno izveo gostujući igrač Blagojević koji Velež dovodi u vodstvo 0:1.

U nastavku crveno-crni su opsjedali gol Veleža, a golman gostiju Dragojević je kapitulirao u 82. minuti utakmice kada je rezervista Selamović pogodio mrežu “rođenih” za konačnih 1:1.

U narednom kolu Sloboda gostuje kod ekipe Mladosti, dok Velež na svom terenu dočekuje Zvijezdu iz Gradačca.

SLOBODA: Fejzić, Salihović, Omić,m Pršeš, Efendić, Mujić, Sarić, Kiso, Mitrović, Kuduzović, Mehidić.

VELEŽ: Dragojević, Zvonić, Zolj, Ćemalović, Hebibović, Merzić, Janković, Haurdić, Barišiuć. Nikolić, Maletić. (Tuzlanski.ba)