Utorak, 30. Aprila 2024.

Atalanta bez Kolašinca deklasirala Liverpool na Anfieldu, Roma bolja od Milana

Težak udarac pretrpio je večeras Liverpool nakon što je u prvom četvrtfinalnom meču Evropske lige pred svojim navijačima poražen od Atalante rezultatom 0:3.

Kod italijanskog predstavnika zbog povrede u sastavu nije bilo Seada Kolašinca, a za pobjedu Atalante u kojoj će se pričati pobrinuli su se Scamacca i Pašalić.

Scammaca je postigao dva pogotka, prvi u 38., a drugi u 60. minuti, a Pašalić je golom u 83. minuti dokrajčio Redse.

U italijanskom obračunu Roma je kao gost savladala Milan sa 1:0.

Gol odluke postigao je Mancini na asistenciju Dybale u 17. minuti.

Domaće pobjede upisali su Bayer Leverkusen i Benfica. Njemački predstavnik je na svom terenu slavio protiv West Hama rezultatom 2:0, a Portugalci su u Lisabonu nadigrali Marseille 2:1.

U četvrtfinalnim duelima Konferencijske lige Aston Villa je nadigrala Lille sa 2:1, a Club Brugge je bio bolji od PAOK-a rezultatom 1:0.