Utorak, 30. Aprila 2024.

Anel Ahmedhodžić postigao prvijenac u Premiershipu

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić postigao je danas svoj prvi pogodak u Premiershipu.

Ahmedhodžić je kao kapiten poveo svoju ekipu na Bramall Laneu u duelu Sheffield Uniteda i Lutona, a duel nije dobro počeo po njega jer je već u 14. minuti zaradio žuti karton.

Tri minute kasnije Luton je poveo golom Doughtyja i poluvrijeme je okončano rezultatom 1:0 za goste.

Ipak, u rasponu od samo osam minuta, od 61. do 69., Sheffield je preokrenuo rezultat.

Prvo je McBurnie izjednačio, a onda je Ahmedhodžić postigao pogodak za eksploziju emocija među igračima i navijačima domaćeg tima.

Slavlje domaćeg tima je trajalo svega osam minuta budući da je Robinson postigao autogol za 2:2 na semaforu.