Srijeda, 8. Maja 2024.

Poraz OKK Slobode: 29 poena Hasandića nedovoljno za iznenađenje protiv Sparsa

U trećem kolu košarkaške Lige 13 za Muškarce večeras je u Sarajevu ekipa OKK Slobode poražena od ekipe Sparsa rezultatom 78:66.

Nakon velike i zaslužene pobjede protiv KK Široki Brijeg u prošlom kolu, košarkaši OKK Slobode u okviru trećeg kola večeras su snage odmjerili sa tradicionalno neugodnom i kvalitetnom ekipom KK Spars.

• spars-sloboda-statistika
  • Izabranici Damira Mulaomerovića su odlično otvorili utakmicu te prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 20:25. U drugoj četvrtini igralo se “koš za koš” pa je ona okončana rezultatom 19:18. Košarkaši OKK Slobode na poluvrijeme su otišli sa vodstvom 39:43.

U drugom poluvremenu “Sparsi” se bude, preko raspoloženih Bulića, Buze i Đurasovića stižu prednost Slobode, suzbijaju odbrambene redove i iz napada u napad povećavaju prednost.

U drugom poluvremenu košarkaši OKK Slobode postigli su svega 23 poena (samo u prvoj četvrtini 25).

Utakmica je okončana rezultatom 78-66. Najbolji u redovima Sparsa bili su Bulić (19), N Buza (16), Đurasović (17). Uredovima OKK Slobode ponovo je briljirao Hasandić (29), Tuljković (14) i Grošić (12).