Petak, 17. Maja 2024.

Pobjedom u Bijeljini košarkaši Slobode izborili plasman u Ligu 6

Pored košarkaša Slobode u Ligu za prvaka plasirale su se još i ekipe Igokea, OKK Sparsi, Leotar, Široki Brijeg i Zrinjski.

• okk-slavlje
  • Slavlje nakon pobjede u Bijeljini

Pobjeda u Bijeljini za košarkaše Slobode ujedno je značio i plasman u Ligu 6 bez obzira na rezultate drugih utakmica u posljednjem kolu. Košarkaši Damira Mulaomerovića uspjeli su ostvariti ranije zacrtan cilj, pobjedom nad ekipom KK Građanskog rezultatom 64:82 cilj je ispunjen!

Prva četvrtina pripala je domaćoj ekipi (21:19) nakon čega košarkaši Slobode konce igre uzimaju u svoje ruke i već do kraja prvog poluvremena ostvaruju sigurnu prednost (34:47).

U nastavku utakmice raspoloženo crveno-crno društvo predvođeno Džambićem (28) i Hasandićem (29 poena) odlučno je u namjeri da obraduju navijače koji su iz Tuzle doputovali u Bijeljinu kako bi u pružili podršku izabranicima Damira Mulaomerovića da ostvare najvažniju pobjedu sezone. Na kraju konačan rezultat 64:82. Pored košarkaša Slobode u Ligu za prvaka plasirale su se još i ekipe Igokea, OKK Sparsi, Leotar, Široki Brijeg i Zrinjski.

Čestitke Upravi, treneru i košarkašima OKK Slobode upućuje redakcija Tuzlanski.ba